ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    GalerieGalerie    ZalogujZaloguj    RejestracjaRejestracja

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 937

Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob 12:16, 13 Maj 2006    Temat postu: Inne ligi

Rozumiem,ze taki temat nie za bardzo wam pasuje,choc moze sa wyjatki,ale prosilbym Lucasa(i Ariego) o nie usuwanie go.Po paru kolejkach ligi dosyc dobrze sobie radzi Tom Tomsk,w ktorym tworzy sie dobra ekipe.Testowany byl tam na zime Marcin Bojarski,a oferte mial Szamotulski,ale niestety obaj nie poszli do Tomu.Spartak Kowalewskiego zaczal lige od duzej ilosci remisow,ale juz jest w czolowce na ktora zasluguje.Slabo sobie radzi Lokomotiw i Zenit,a dosyc srednio FK Moskwa.W tabeli prowadzi Rubin Kazan.Liderem strzelcow jest Brazylijczyk Jo,z CSKA Moskwa.

Zmieniam temat na INNE LIGI,zgodnie z propozycja Kuby,bez waszego zdania,ale moze juz czas Razz

Ostatnio zmieniony przez Ebi dnia Nie 15:45, 14 Maj 2006, w całości zmieniany 1 raz
Lucas

Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 1543

Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Sob 13:30, 13 Maj 2006    Temat postu:

Własnie ten brazylijski napastnik Jo nie zle wymiata ma juz 10goli na koncie.Dzis Tomsk(3) zagra z Łucz(12),Szinnik(15) z Nalczik(6) a jutro Zenit(11) z Rubin(1),Torpedo(13)-Lokomotiv(8,Saturn(7) z Krylja(3),FK Moskwa(9)z CSKA(2) a w poniedzialek Dinamo(16)z Spartak(5),Amakr(14)z Rostow(10).
Ogolnie to mysle ze rzadko kto bedzie pisal w tym temacie a lige rosyjska nalezy obserwowac chociaz ze wzgledu na to zew graja tam Polacy.

PostWysłany: Sob 18:09, 13 Maj 2006    Temat postu:

BArdzo ciekawy temat,gra tam paru polaków chyba Gorawski ,Kowalewski,Jop,Łągiewka,no i Jo szkoda że nie zagrał w Polsce,ja ta ligę obserwuje bo wiem jest w niej potencjał są Polacy i jest duża kasa Very Happy

Damian

Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 742

PostWysłany: Sob 18:30, 13 Maj 2006    Temat postu:

Jeśli jakis Polak chce grać i odnosic sukcesy w tej wymagającej lidze musi ostro zapiepszać. Liga dla twardzieli.
Pierwszym Polakiem w tej lidze był oczywiście Wojciech Kowalewski. Pierwszego gola strzelił Mariusz Jop.
Wcześniej w Szyniku prubowani byli : Jacek Chańko i Grzegorz Król. To podpisana kontraktu ostatecznie nie doszło.
Generalnie Polacy dopiero zaznaczają tam swoją obecność. Kto wie może zamiast Bundesligi głównym celem polskich piłkarzy będzie Rosja?

Kuba
-

Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 345

PostWysłany: Nie 12:33, 14 Maj 2006    Temat postu:

A moze zamiast robic kolejne tematy zrobic zbiorczy temat Inne Ligi ? Gdzie pisalo by sie o ligach rosyjskich , ukrainskich (tez sporo Polakow) , czeskich slowackich tureckich i innych ?

Ebi

Posty: 937

PostWysłany: Pon 7:15, 15 Maj 2006    Temat postu:

Tymczasem Lewandinho zdobyl mistrza Ukrainy Exclamation Dosc niespodziewanie wygrali z Dynamem,a to spowodowalo,zo zostali mistrzem.Brawo.Tymczasem caly czas szukam strony gdzie od razu wiedzialbym o wynikach ligi rosyjskiej,a nie czekal do wtorku na PN Mad Zna ktos taka?

PostWysłany: Pon 16:01, 15 Maj 2006    Temat postu:

Najciekawszym meczem w tej kolejce byly derby Moskwy(ktore sa jednak w prawie kazdej kolejce,bo Moskwa to centrum pilkarskie Rosji Laughing )FK przegralo z CSKA 0:1.Na razie FK zawodzi.Mieli ponoc walczyc o LM.A sytuacji w tabeli na to nie wskazuje.Jak mielismy okazje sie przeonac podczas meczu z Litwa,Jop-czyli ich opoka w defensywie-rowniez nie ma za dobrej formy.Wreszcie wygral Zenit,po nieudanym poczatku i to od razu z liderem z Kazania.Tymczasowy lider-jak zawsze na poczatek rozgrywek Very Happy Za dwie godziny rowniez bardzo ciekawy pojedynek-Dynamo kontra Spartak.

Moj typ na dlugi sezon w Rosji jest taki:mistrzem zostanie CSKA,ktory moze dobrze zagrac rowniez w LM,wicemistrzem zostanie Tom Tomsk.W czolowce beda Spartak i Lokomotiw.Zawiedzie FK,Zenit i Dynamo.

Ebi

Posty: 937

PostWysłany: Czw 14:54, 18 Maj 2006    Temat postu:

Niezwykla ostatnia kolejka w Turcji Shocked .Denizlizpor obronil sie przed spadkiem,po remisie z Fenerbahce(Fenerbahce strzelilo gola w 90 minucie)Przy wygranej Galatasaray,to ten oto zespol zostal mistrzem Turcji!

Ebi

Posty: 937

PostWysłany: Śro 12:54, 19 Lip 2006    Temat postu:

Przeglad Sportowy napisał:
Nie milkną echa niedzielnego meczu 12. kolejki pomiędzy Tomem Tomsk a Spartakiem (2:2). Działacze moskiewscy wystosowali do Rosyjskiej Unii Piłkarskiej protest, w którym oskarżają arbitra tego spotkania o stronniczość. Stołeczna ekipa prowadząc już po kwadransie dwoma bramkami, straciła decydującego o remisie gola 3 minuty przed końcem po bardzo problematycznym rzucie karnym. A chwilę później, Paweł Kulalajew dopatrując się spalonego, nie uznał prawidłowo zdobytej przez Titowa bramki. – Poza tym, przy pierwszym golu dla nas, oprócz podyktowania rzutu karnego, powinien także pokazać bramkarzowi co najmniej żółtą kartkę za faul. Zaś na początku drugiej połowy, w niemal identycznej sytuacji, nie dość, że nie odgwizdał przewinienia, to wyrzucił Pawliczenkę za symulowanie – mówi broniący bramki Spartaka Wojciech Kowalewski.
– Domagamy się, aby prezydent federacji Witalij Mutko oraz szef komisji sędziowskiej wszczęli dochodzenie w sprawie sędziego Kulalajewa – czytamy na oficjalnej stronie najbardziej utytułowanego rosyjskiego zespołu. – Wiemy, że korupcja istnieje w rosyjskim futbolu. To jest fakt – nie przebiera w słowach rzecznik klubu Władimir Szewczenko. – Dostaliśmy zapewnienie ze strony władz federacji, że zajmą się sprawą i wyciągną konsekwencje.
– Myślę, że nie przejdzie to bez echa. Jeśli arbiter trzykrotnie poważnie się myli tylko w jedną stronę, to raczej nie przypadek – opowiada polski bramkarz, który w niedzielę obejrzał żółtą kartkę, po tym, jak zwrócił uwagę arbitrowi liniowemu, że nie reaguje na pozycje spalone u rywali. Władze Spartaka wypłaciły swoim zawodnikom premie jak za wygraną. – To chyba o czymś świadczy – mówi Polak. – Sądzę, że wrzawa po meczu w Tomsku może być początkiem oczyszczenia świata piłkarskiego w Rosji. Włosi dali przykład, że nie można tolerować takich rzeczy…

Gerd

Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 1605

Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: Śro 17:10, 19 Lip 2006    Temat postu:

Kiedyś bodaj 10 lat temu byłem w Kozienicach na meczu miejscowego MG MZKS z AZS-AWF Biała Podlaska. Rozgrywki to były trzecioligowe, grupy kielecko-lubelskiej. Goście (AZS) po jakiś 30-35 minutach gry wygrywał 3:0! Gospodarze byli na kolanach! I jeżeli ktoś myślał, że bialskopodlaski zespół wygra ten mecz bez żadnych problemów (jak tak oczywiście myślałem!), to był w grubym błędzie! Jeszcze co prawda przed przerwą kozieniczanie zdobyli kontaktowego gola, ale to co działo po przerwie wołało o pomstę do nieba! Zaczęło się od tego, że sędziowie liniowi zrobili to samo co piłkarze obydwu zespołów... czyli wymienili się stronami!!!! Skrupulatność prowadzących to spotkanie sędziów polegała na tym, że bialczanie w drugiej połowie oddali strzałów w sumie ...zero!!! Każdy atak akademików był kończony gwizdkiem arbitra, i podyktowaniem faulu dla kozienickiego klubu pomimo tego, że sami faulowali bialczan. Jeszcze przed 90 minutą stan meczu się wyrównał i było 3:3! Lecz to nie był koniec popisów arbitra. W 97 (sł. DZIEWIĘĆDZIESIĄTEJ SIÓDMEJ) minucie, faulowany był zawodnik AZS-u w polu karnym, ale tzw. sędzia nie raczył wskazać na wapno! Zrobił to minutę później, kiedy zawodnik gospodarzy wypieprzył się na polu karnym po przeciwnej stronie boiska, pomimo tego, że obrońca gości był kilka metrów dalej i był na spalonym! Karny został wykorzystany i ze stanu 0:3, kozienicki zespół wraz z arbitrem doprowadzili do wyniku 4:3! Po "sportowej i męskiej grze"! Zaraz po zakończonym spotakaniu wzruszony taki jeden dziadek-porządkowy płakał! Więc do tego dziadziusia strzeliłem tekst:
-Dziadku, czemu płaczesz? Przecież Twoja drużyna nie wygrała w sportowej walce, tylko po jawnym oszukaństwie! Nie ma powodu do płaczu i wzruszeń!
Dziad, trochę stonował, łez już nie widziałem i poszedł w swoją stronę.
Po meczu, prowadzący rozgrywki Lubelski OZPN, nie ustosunkował się do wydarzeń z tego meczu i jak gdyby nigdy nic nabrali wody w usta. Podobno tylko ryba nie bierze!

Ostatnio zmieniony przez Gerd dnia Sob 6:33, 23 Wrz 2006, w całości zmieniany 1 raz
Ebi

Posty: 937

PostWysłany: Śro 18:05, 19 Lip 2006    Temat postu:

Ustawianie meczow jest przykre.Jak maja sie czuc mlodzi pilkarze ktorzy przez caly sezon walczyli do upadlego,lecz niestety rywale mieli grubsze portfele?Czuja sie bezradnie,bo jeden czlowiek wraz z asystentami zabieraja im to o co tak zaciekle walczyli(awans)Gdzie w tym wszystkim jest duch gry fair play Question Exclamation Po paru miesiacach w klubie widzac to cale bagienko,taki mlody zniecheca sie do futbolu,ktory byl dla niego calym zyciem i nie moze sie odnalezc w innych zawodach.

Gerd

Posty: 1605

PostWysłany: Śro 18:30, 19 Lip 2006    Temat postu:

Szczerze mówiąc Ebi, wkurwiłem się wtedy strasznie! Nie dość, że w jedną stronę musiałem przejechać ze 130 km, to jeszcze taką chujnię musiałem zobaczyć plus skandaliczne złodziejstwo! Tylko czy "czarni złodzieje" liczą się z kibicami jeżdżącymi za swoimi drużynami? NIE!!! Nie liczą się absolutnie! Zresztą, to był chyba mój ostatni wyjazd, a przynajmniej jeden z ostatnich! Odechciało mi się, bo to był epilog tego, co mogłem zobaczyć na innych moich wyjazdach! Niejednokrotnie czułem się tak, że po kupieniu biletu ktoś mnie okradł z powodu braku uczciwości rozegranego meczu! Zatrzymanego sędziego Fijarczyka pamiętam jeszcze z czasów, kiedy sędziował zmagania trzecioligowe w grupie kielecko-lubelskiej. Nie prezentował się najlepiej, co nie przeszkodziło jemu awansować aż do ekstraklasy!

Lucas

Posty: 1543

PostWysłany: Śro 21:42, 08 Lis 2006    Temat postu:

Torpedo z Piechna i Kusiem przegrało dzis mecz ostatniej szansy i spadło do 2ligi rosyjskiej!
Kowalewski w meczu zremisowanym przez Spartak 1:1 odniosł kontuzje.

Ebi

Posty: 937

PostWysłany: Czw 17:41, 09 Lis 2006    Temat postu:

Cos jest nie tak skoro nasi pilkarze graja w rezerwach spadkowicza z ligi.Szkoda mi Piechny,ale jakos nigdy go przesadnie nie cenilem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Najlepsze Polskie Forum The Bhoys! Strona Główna -> Ligi i puchary Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)